PIĘĆ DNI BŁOTA - Impreza 11 listopada 2009


Pięć dni błota za nami.
Na pięciodniowe spotkanie stawiło się w miejscu zbiórki niewiele pojazdów. Do końca zawodów wytrwała tylko jedna załoga, która zdobyła olbrzymi puchar - nagrodę za najdłuższą jazdę. Załogę tę stanowili: Michał WOLAŃSKI / Kristof Presinger wraz z piękną amazonką, która wystartowała razem z nimi.
Z kolei na imprezę dwudniową (14-15.11.2009 r.) zjechało wiele terenówek - od pojazdów seryjnych po uzbrojone po zęby Patrole. Uczestnicy jechali w dwóch klasach: w ekstremalnej pojazdy superprzygotowane, a w wyczynowej reszta zawodników.
Na trasę wyczynową wraz z innymi uczestnikami wychachała grupa Przemka WOŁOSZYNA. Trasa ookazała się dla tej grupy bardzo ciężka. Walka z błotem i zdobywanie PKP-ów zakończyły się dla nich dopiero nad ranem, kiedy zmęczeni, ale uśmiechnięci dotarli do bazy, gdzie otrzymali upragniony posiłek - spóźniony wieczorek Łosia. W grupie tej znalazło się dwóch pechowców, których pojazdy odmówiły posłuszeństwa. Jednego z nich koledzy z klasy ekstremalnej wzięli na hol. Niestety podczas ciągnięcia pomylili rajd terenowy z rajdem prędkościowym, skutkiem czego wleczony pojazd zostawił na trasie układ jezdny zaczepiając o przeszkodę. Niespecjalnie przeszkodziło to holownikowi, który ciągnął "ofiarę prędkości" jeszcze przez kilkadziesiąt metrów. Taka to już uroda rajdów terenowych. Właścicieli uszkodzonego pojazdu incydent nie załamał i na wieczornej biesiadzie żartowali z niego z innymi.
Jak już wspomnieliśmy w grupie wyczynowej jechał Przemek WOŁOSZYN, któremu podziękować trzeba za udzielenie pomocy pozostałym usczestnikom. Bez jego zaangażowania grupa wyczynowa byłaby na trasie znacznie, znacznie dłużej. DZIĘKUJEMY!!!.
Na trasę ekstremalną wyruszyły same wypasione maszyny, czyli starzy wyjadacze. Trasa ta nie sprawiła im większej trudności. Wszyscy wieczorem powrócili do bazy na wieczorek Łosia, a na drugi dzień wyjechali na trasę po dalsze PKP-y oraz punkty. W niedzielę po obiedzie odbyło się zakończenie imprezy. Po podsumowaniu punktów otrzymaliśmy następującą tabelki:


KLASA EXTREM

pozycja załoga pojazd
I Robert BIAŁY, Przemysław KRZAK Nissan Patrol GR
II Andrzej ZIAJSKI, Zbigniew RUTKOWSKI Nissan Patrol GR
III Zbigniew FILIP, Jacek KRZYWONOS Nissan Patrol K160
IV Robert SZPYTMA, Wojciech SZPYTMA Mercedes G


KLASA WYCZYN

pozycja załoga pojazd
I Przemysław WOŁOSZYN, Grzegorz ŁYŻWA Nissan Patrol
II Marek WOŁOSZYN, Marek GIENC Nissan Patrol
III Paweł STEC, ? POTEMPA Suzuki Samurai
IV Paweł PAJĄK, Robert KORZENIOWSKI  

Jedna załoga jadąca w klasie wyczynowej pozbawiona została zdobyczy punktowej za jazdą całkowicie poza wyznaczoną trasą.SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE

wpisowe od samochodu 500 zl dla jeżdżących w dniach 11-15.11.2009
300 zl dla jeżdżących w dniach 14-15.11.2009

 

 • środa-niedziela 11-15 listopada 2009
  lub
  sobota-niedziela 17-18 listopada 2009
  - JEŹDZIMY I BAWIMY SIĘ!
  PRZEZ TE DWA DNI NIC INNEGO NIE MA SENSU!!!

  Klub ŁOŚ mógłby oczywiście ujawnić jakie niespodzianki szykuje uczestnikom, ale wtedy nie byłyby to już niespodzianki (w każdym razie proszę się spodziewać najgorszego:-o ).