OSTATKI z ŁOSIEM - Impreza 17-18 lutego 2007

Klub Miłośników Samochodów Terenowych ŁOŚ zaprasza wszystkich właścicieli samochodów terenowych na
drugą tego roku przygodę w Lasach Świętokrzyskich:

OSTATKI z Klubem ŁOŚ (17-18 lutego 2007)

Spotkanie będzie zlotem pojazdów terenowych o charakterze turystyczno-przeprawowym. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy - ekstrem i wyczynową. Na obu trasach znajdują się punkty kontrolne pojazdu (PKP) i punkty kontrolne przejazdu pojazdu (PKPP), które umożliwią zdobywanie punktów przez uczestników. Trasy obfitują w różnorodne przeszkody trenowe gwarantujące, że emocji nie zabraknie.
Bazą spotkania jest gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Tarczek.
Dojazd kolumną z gospodarstw agroturystycznych do miejsca startu, gdzie rozpocznie się jazda w/g roadbooków.


W przypadku większej liczby uczestników Sponsor - firma 4X4 TEAM i Klub Łoś przewidują nagrody za pierwsze miejsca w klasach extrem i wyczynowej. Uczestnicy, którzy nie biorą udziału w całych zmaganiach (dwa dni) i nie opłacą pełnego wpisowego nie będą uwzględniani w punktacji końcowej, a co za tym idzie - nie mogą walczyć o nagrody
Przewidywana jest kwalifikacja pojazdów przez Klub. Do rajdu dopuszczane będą tylko pojazdy z ważnym przeglądem technicznym i OC.


W dniach 17-18 lutego 2007 Klub Łoś zorganizował kolejny wypad w teren. Przygotowano dwie trasy, ale w przeddzień imprezy jedna z tras okazała się nieprzejezdna ze względu na powalone drzewa. Zdecydowano pojechać trasą łatwiejszą - tylko jedno błotko po drodze, w którym rozmieszczono 4 czy 5 pieczątek (PK) do zdobycia dla chętnych. Ogólnie na trasie było ok 20 pieczatek.
Zaplombowane karty pojazdu do samochodów, piloci w pełnej gotowości do "zbierania pieczątek", a to bagienko tak jakby nie podmarznięte. Autka grzęzną w błotku, wyciagarki pracują, a miało być tak łatwo - mówia uczestnicy. Dalsza trasa już dużo łatwiejsza, nie ma błotka, ale pieczatki w slalomie między drzewami, dla długich aut, takich jak np. Land Rovery, to też nie lada wyzwanie. Trasy wyznaczonej na sobotę nie ukończono. Około godz. 2000 zdecydowano, że czas na wieczorek w gospodarstwie agroturystycznym w Tarczku. Wieczorna biesiada przy muzyce trwała do 200 nad ranem. Plotkowano, jak zwykle, o offroadzie, że te auta są lepsze, tamte gorsze, tasa cieżka, łatwa, pieczątki w taakim błocie....a na nastepny wypad w teren to w aucie trzeba mieć wyciagarkę...itd. itp. W końcu stwierdzono, że czas iść spać bo jutro nie wiadomo co ten organizator wymyśli...
W niedzielę, chyba strach przed trudnościami i odległości od domów (Wrocław, Opole) wykruszyły część uczestników. A tym razem trasa była łatwiejsza, bez bagna, błotka. Raz tylko auta miały trudność w głębszych koleinach - laicik panowie laicik. Powrót na obiad, i najwazniejsze - podliczenie zdobytych pieczątek.

Wyniki

I miejsce zdobył Jan Janiak z załogą - Jeepem
II miejsce Radosław Piechnik/ Adam Sobolewski - Land Rover
III miejsce Ludwik Kirstein/ Dariusz Idasiak - Asia

Za pierwsze miejcse był dyplom i puchar. Drugie i trzecie to pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w imprezie i prosimy o wysłanie zdjęć z rajdu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zapraszamy na kolejną imprezę 17-18 marca 2007 r.

wpisowe od samochodu 250 zl

 

  • piątek 16 lutego 2007
możliwość zakwaterowania już w piątek wieczorem

 

  • sobota 17 lutego 2007
8.00 śniadanie
8.30 doprowadzenie grup z gospodarstwa do pola biwakowego
9.00 odprawa na miejscu startu, rozdanie roadbooków, plombowanie pojazdów
10.00 wyjazd na trasy
??? obiad z kuchni polowej (*)
około 21.00 planowany powrót z tras
22.00 Wieczorek Łosia w gospodarstwie agroturystycznym
(napoje wyskokowe uczestnicy załatwiają w zakresie własnym)
2.00 Zakończenie zabawy

 

  • niedziela 18 lutego 2007
9.00 śniadanie
10.00 odprawa
10.30 wyjazd na trasy
??? obiad z kuchni polowej (*)
17.00-17.30 powrót do gospodarstwa
zdanie kart pojazdu do 17.30
17.40 kolacja (na ciepło)
18.00 zakończenie imprezy, rozdanie dyplomów i pucharów


(*) UWAGA w przypadku duzej ilości zgłaszajacych, możliwość obiadu w terenie - cena ok 40 zł{tab Przygoda}

{/tabs}