WIOSNA z ŁOSIEM (3) - Impreza 19-20 maja 2007

Klub Miłośników Samochodów Terenowych ŁOŚ zaprasza wszystkich właścicieli samochodów terenowych na
kolejną tego roku przygodę w Lasach Świętokrzyskich:

WIOSNA (3) z Klubem ŁOŚ (19-20 maja 2007)

Spotkanie będzie zlotem pojazdów terenowych o charakterze turystyczno-przeprawowym. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy - ekstrem i wyczynową. Na obu trasach znajdują się punkty kontrolne pojazdu (PKP) i punkty kontrolne przejazdu pojazdu (PKPP), które umożliwią zdobywanie punktów przez uczestników. Trasy obfitują w różnorodne przeszkody trenowe gwarantujące, że emocji nie zabraknie.
Bazą spotkania jest gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Tarczek. Chętni do bliższego obcowania z naturą mogą przyjechać z przyczepą kempingową lub namiotem.
Dojazd kolumną z gospodarstw agroturystycznych do miejsca startu, gdzie rozpocznie się jazda w/g roadbooków.


W przypadku większej liczby uczestników Sponsor - firma 4X4 TEAM i Klub Łoś przewidują nagrody za pierwsze miejsca w klasach extrem i wyczynowej. Uczestnicy, którzy nie biorą udziału w całych zmaganiach (dwa dni) i nie opłacą pełnego wpisowego nie będą uwzględniani w punktacji końcowej, a co za tym idzie - nie mogą walczyć o nagrody
Przewidywana jest kwalifikacja pojazdów przez Klub.
W dniach 18-20 maja kolejny raz ŁOŚ wyruszył w teren.
Przyjechała grupa kolegów z zaprzyjaźnionego Klubu Radom, jak również stali i nowi uczestnicy. Były patrole, suzuki, mitsubishi, jeepy, wranglery i land rovery. Na trasę, po zaplombowaniu wystartowało łącznie kilkanaście autek.
Ustalono, że zdanie kart, czyli kolacja w sobotę zacznie się około godziny 20. Wieczorek Łosia trwał nadzwyczaj krótko, bo już około 1200 wszyscy udali się na spoczynek. Trzeba dodać, że trasa, jak zwykle, była ciężka, błotnista, i wymagała uwagi od pilotów i kierowców. Pełni podziwu byliśmy dla załogi land rovera, w której najmłodszy uczestnik miał 3,5 roku, kolejni 6 i 10 lat plus dwoje dorosłych. Cały dzień w terenie dzielnie znosili trudy wyprawy. Mimo urwanego przedniego napędu, podjeżdżali po dość trudne pieczątki. Jeep cheeroki, choć przewód paliwowy miał poklejony na słowo honoru, dzielnie do końca walczył z terenem.

W niedzielę okazało się, że strat w sprzęcie było więcej i nie wszystkie udało się naprawić. Wobec powyższego na trasę ruszyło dużo mniej aut
Około godziny 15. wyznaczono ostateczne zamknięcie klasyfikacji. Karty pojadów zostały oddane do weryfikacji zdobytych punktów (pieczątek). Uczestnicy jedli obiad w naszym zaprzyjaźnionym i ulubionym (smaczna kuchnia) gospodarstwie agroturystycznym, a organizatorzy liczyli punktację.
Oto ona:
I miejsce Marek, Łukasz Solecki - Wranglerem z Tomaszowa Mazowieckiego
II miejsce Paweł Ciechanowski, Krzysiek Nowakowski Wranglerem z Jędrzejowa
III miejsce Jan Janiak z synami Jeepem z Łukowa

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

PS należy dodać, że następna wyprawa to ukłon w stronę Lasów, bo skoro jeździmy w ich sąsiedztwie lub po ich terenach wypadałoby i nam coś w zamian dla środowiska zrobić. Gorąco zapraszamy na sprzątanie lasu - zbieranie "pamiątek po turystach" do godziny 15, a potem... jak zwykle pojeździmy ".

wpisowe od samochodu 250 zl

 

  • piątek 18 maja 2007
możliwość zakwaterowania już w piątek wieczorem

 

  • sobota 19 maja 2007
8.00 śniadanie
8.30 doprowadzenie grup z gospodarstwa do pola biwakowego
9.00 odprawa na miejscu startu, rozdanie roadbooków, plombowanie pojazdów
10.00 wyjazd na trasy
??? obiad z kuchni polowej (*)
około 21.00 planowany powrót z tras
22.00 Wieczorek Łosia w gospodarstwie agroturystycznym
(napoje wyskokowe uczestnicy załatwiają w zakresie własnym)
2.00 Zakończenie zabawy

 

  • niedziela 20 maja 2007
9.00 śniadanie
10.00 odprawa
10.30 wyjazd na trasy
??? obiad z kuchni polowej (*)
17.00-17.30 powrót do gospodarstwa
zdanie kart pojazdu do 17.30
17.40 kolacja (na ciepło)
18.00 zakończenie imprezy, rozdanie dyplomów i pucharów(*) UWAGA w przypadku duzej ilości zgłaszajacych, możliwość obiadu w terenie - cena ok 40 złUczestnik Pojazd ilość osób Ilość dni Trasa
margod Suzuki Samurai 2 3 extr
Janek Patrol GR 3 3 wycz
bronek patrol k-160 2 1 wycz
Marek Jeep 2 2 extr
Monika Szczepańska LR Discovery 5 1 wycz
Paweł Jeep 2 3 extr
frankie Mitsubishi Pajero 4 1 wycz
Tomek Suzuka 2 3 extr

{tab Przygoda}

{/tabs}